Vaillant kombi sıcak su sorunu
0
Vaillant kombi sıcak su sorunu

Vaillant Kombi Sıcak Su Sorunu

Kombilerde en sık karşılaşılan arızalardan biri de Vaillant Kombi sıcak su sorunudur.Her şeyden önce kombilerin önceliği sıcak sudur. Bu yüzden tüm kombiler yaz-kış her mevsim sıcak su ihtiyacına yanıt verir, ekstra kış dönemlerinde ısıtma sağlarlar.

Her kullanıcı, kombinin bağlı olduğu muslukları açar açmaz sıcak suyun gelmesini ister. Kombide ısıtılan suyun musluklara ulaşması için belli bir süre gerekir. Birkaç dakika bekledikten sonra musluklara sıcak su gelir. Bu bekleme süresinin makul ölçünün dışına çıkması durumunda ise kombi suyu ısıtmıyor demektir. Eğer Vaillant kombiniz çalışıyor ve suyu ısıtmıyorsa bunun birçok sebebi olabilir.

Vaillant Kombi Neden Sıcak Su Vermez

 1. Diyafram sistemli kombilerde su akış şalterli bir kombinin sıcak su problemi diyafram contasından ileri geliyor olabilir. Çoğunlukla sıkıntı buradan kaynaklanır.
 2. Kombi diyafram sistemli değilse, su akış şalterinde veya tribününde bir sorun yaşanıyor olabilir.
 3. Sorun yukarıdakilerden hiçbiri değilse, sıcak su ile ilgili diğer devre elemanlarına bakılır. Örneğin sorun mikro switch, kumanda kolu ya da ntc sensöründe olabilir. Bu tip sorunlar kullanıcının kendi başına çözebileceği sorunlar değildir. Gerektiği takdirde parça değişimi yapılması gerekir.

İstanbul geneli Vaillant Kombi servisi taleplerinizde 444 5 201 Numaralı Çağrı merkezimize 7/24 ulaşabilir hızlı servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

 1. Kaloriferleriniz çalışır durumda mı?
  • Vaillant Kombi Sıcak su sorunu yaşadığınızda cihaz hangi konumda olursa olsun kaloriferlerinizin ısınıp ısınmadığını kontrol edebilirsiniz. Kaloriferleriniz ısınıyor ise sorun sadece sıcak su sistemindedir. Kaloriferleriniz de ısınmıyor ise bu sıcak su ve kaloriferin ortak çalıştığı büyük parçalarda sorun olabileceği anlamına gelir. Dolayısı ile Her koşulda Vaillant kombi servisi yardımı almalısınız.
 2. Kombiye gaz ve elektrik geliyor mu?
  • Kombiye gaz geldiğinden ve elektrik geldiğinden emin olmanız gerekir. Kombiye elektrik gelmiyor ise ekranda hiçbir şey belirmez.
  • Cihaz ledli ise hiçbir led yanmaz. Bu durumda önce dairenizde elektrik olduğundan emin olun. Elektrik yoksa eğer gelene kadar bekleyin.
  • Elektrik var fakat ekrana elektrik gelmiyor ise muhtemelen anakartda sorun olabilir. Vaillant Kombi Servis yardımı almalısınız.
  • Kombiye gaz geldiğinden emin olmak adına da dairenizde doğalgazlı cihaz var ise çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Çalışır durumda ise kombi yanındaki gaz vanasına bakın ve açık olduğundan emin olun. Vana açık ise kombiye gaz geliyordur. Doğalgazlı diğer cihazınız (ocak gibi) çalışmıyor durumda ise kapı dışındaki gaz vanasına bakın kapalı ise açın. Açık olmasına karşın ocağın çalışmaması, sıcak suyun alınamaması gibi durumlarda bölgede gaz kesintisi olabileceğinden bilgileri bölgenizdeki doğalgaz dağıtım şirketini arayabilir bilgi alabilirsiniz.

Vaillant kombi suyu ısıtmıyor ise kombi de bazı test ve ölçümlerin Vaillant servisi tarafından yapılması gerekmektedir. Vaillant Servis teknikerleri kombinin kalorifer modunun çalışıp çalışmadığını kontrol ederler. Kombinin suyu ısıtmayı sağlayacak olan parçalarının kontrolü sağlanır bu parçalarda arıza aşınma gibi sorunlar olup olmadığına bakılır. Kombinin suyu ısıtamamasının  kaynağı diyafram contası, tribünü, mikro switch ve ntc gibi birçok parça kaynaklı olabilir. Vaillant kombiniz suyu ısıtamıyorsa müdahale edebileceğiniz bir durum değildir Vaillant kombi servisi 444 5 201 arayabilir hızlı kayıt oluşturabilirsiniz.

Kombinin çalışmaması veya Vaillant kombinin ısıtmaması genellikle kombi ve peteklerin bakımının aksatılmasından da kaynaklanır. Vaillant kombi bakımı detaylı bilgi için Vaillant kombi bakımı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Yazılar

Call Now ButtonÇağrı Merkezi ARA