Vaillant kombi su akıtıyor sorunu
0
Vaillant kombi su akıtıyor sorunu

Vaillant Kombi Neden Su Akıtır

Vaillant kombi su akıtıyor ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız detaylarıyla makalemizde belirteceğiz. Kombiler hemen hemen her yer de kullanılan ısıtma ve sıcak su için tercih edilen konfor sistemlerinden birisidir. Kışın evimizi iş yerimizi yani kısacası yaşam alanlarımızı ısıtmak için kullandığımız sistemlerdir. Kombilerin arızalanması çeşitli şekillerde olur.

Kombiniz de su akıtma sorunu ile karşılaşıyorsanız bunun bir çok sebebi vardır.

Yaşanılan Vaillant kombi su akıtıyor arızası dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biriside suyun nereden geldiğidir.

Net tespitin yapılması ve sorunun çözümlenmesi için İstanbul Geneli 444 5 201 numaralı Vaillant kombi servisi iletişim numarası ile ulaşabilirsiniz.

Vaillant Kombi Su Akıtıyor Arızası Neden Kaynaklanır?

Su akıntısı sorunlarında yüksek oran da Emniyet Ventilinden su gelmesi kaynaklanmaktadır. Tabi ki Bu her zaman için emniyet ventilin de sorun olduğu anlamına gelmez.

Kombi su akıtıyor ise parçalarında; kırılma, çatlama ve delinme söz konusudur. Birçok parçada sorun olabilme durumu olduğu için kesinlikle yerinde görmek ve arızayı tespit etmek gerekmektedir.

Bu parçalar;

  • Emniyet Ventili
  • Plaka Eşanjör
  • Doldurma Musluğu
  • Genleşme Tankı
  • Hava Prujörü
  • Pompa

Su akıtmasına neden olan mekaniksel parçalardır. Kombi Cihazında bazen de kendiliğinden su basıncı (su seviyesi ) yükselir ve su akıtmaya neden olur bu gibi durumda Genleşme tank havası düşmüş yada eksikdir basınç ayarı yapılması gerekir.

Vaillant Kombi Su Akıtıyor Sorunun da Ne Yapılmalı?

Sık karşılaşılan Vaillant Kombi su akıtma sorunu yaşandığı bu gibi durumda öncelikle doldurma musluğu açık kalmış mı kontrol edilmelidir.
Doldurma musluğu açık kalmış ise kapatılmalıdır,
Doldurma musluğu kapalı durumda ise herhangi bir müdahale edilmemelidir.
Vaillant Kombi su akıtıyor ise kombide arızalı Mekaniksel parçalardan kaynaklıdır.

Net tespitin yapılması ve sorunun çözümlenmesi için 444 5 201 numaralı Vaillant kombi servisi iletişim numarası ile ulaşabilirsiniz.

Vaillant Kombi Su Doldurma Vanası Hangisidir?

Kombiler de su doldurma vanaları farklı farklı yerlerde olabilir. Bu marka ve modele göre değişkenlik gösterir. Su doldurma vanaları Kombilerin altında mavi renkli olan vanadır.

Vana sola doğru çevrildiğin de açılır dolayısı ile kombiye su dolumu yapılır.

Su dolumu yapılırken su sesinin geldiğinden emin olunuz çünkü su sesi gelmiyorsa demek ki su dolumu gerçekleşmiyordur. Vana sağ yönüne doğru çevrildiğinde kapanır.

Kombilerde tavsiye edilen su barı 1,5- 2 bar arasıdır. 2 Bar’ın üzerine çıkılmamalıdır çünkü kombi fazla suyu akıtır sorun ile karşılaşabilirsiniz.

Kısaca söyleyecek olursak Vaillant kombi bakımı yapılmadığı durumlarda da kombilerde farklı arızalar ile karşılaşılmaktadır çünkü her sene düzenli Vaillant kombi bakımı yapılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Vaillant kombi bakımı için Vaillant kombi bakımı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Vaillant kombi servisi talebiniz için çağrı merkezimizi 7 gün boyunca arayabilirsiniz. Hızlı ve profesyonel Vaillant servisi kaydı oluşturabilirsiniz. Hızlı ve güvenilir İstanbul Geneli Vaillant servisi için 444 5 201 çağrı merkezimizden kayıt oluşturabilirsiniz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Yazılar

Call Now ButtonÇağrı Merkezi ARA