Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi Arıza Kodları
1
Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi Arıza Kodları

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi Arıza Kodları Nelerdir?

Vaillant kombi arıza kodları her modelde farklılık göstermektedir. Vaillant kombi üzerinde yer alan dijital veya led ışıklı panel sistemlerde arıza belirtileri yer alır. Çok sık karşılaşılan Vaillant kombi arızaları ve çözümleri nelerdir açıklayacağız.

Vaillant kombi hata kodları ile karşılaşıyorsanız kesinlikle bilinçsiz müdahale edilmemelidir. Çünkü Bilinçsiz müdahale ile can güvenliğinizi tehlikeye atmış olursunuz. Vaillant kombi servis hizmetinde her daim önceliğimiz Müşterilerimizin güvenliğini ve %100 memnuniyet sağlamaktır.

Bazı kombi arızalarının sebebi Vaillant kombi bakımı ve petek temizliği ile ilgili olabilir. Her sene kombi bakımı düzenli olarak yaptırılmalıdır. Çünkü kombi bakımı ve petek temizliği yapılmadığında kombinizde arıza ile karşılaşabilirsiniz.

Vaillant kombi bakım hizmetine ilişkin detaylar için Vaillant kombi bakımı sayfamızı ziyaret ediniz.

Vaillant Atmotec / Turbotec Kombi Arızaları

F0/F71 Vaillant Kombi Arıza Kodu :  Atmotec kombinin kaloriferlere yolladığı suyu ölçme görevinde olan sensörün de Arıza olduğunu belirten Vaillant F0-F71 Hata Kodlarıdır. Bu durumda sensörde sorun var, bağlantılarında problem var yada kablosu kopuk durumda diyebiliriz. Lütfen Vaillant Kombi Servisi ile 444 5 201 Çağrı merkezimizden İrtibata Geçiniz.

F1 Vaillant Kombi Arıza Kodu : Atmotec Vaillant kombinin kalorifer tesisatına giden dönüş suyunu ölçme görevinde olan sensöründe sorun olabilir, bağlantılarında hata yada kablosunda problem olduğunu belirten Vaillant kombi Arıza Kodu. Vaillant Kombi Servisi ile 444 5 201 Çağrı merkezimizden İrtibata Geçiniz.

F5 Vaillant Kombi Arıza Kodu : F5 Vaillant kombi arızası Dış atık gaz sensörü bağlantısı kopuk olduğu arızasını belirtmektedir. Atık gaz sensör bağlantısında kopma olduğunda veya elektrik bağlantısı doğru olmadığında bu sorun yaşanabilir. Atık gaz sensörü arızalı da olabileceğinden arıza tespit ve çözüm için Vaillant kombi Servisi’ni aramalısınız.

F6 Vaillant Kombi Arıza Kodu :  F6 Vaillant kombi arızası İç atık gaz sensörü bağlantısı kopuk olduğunu belirten arıza dır. Atık gaz sensörü bağlantısında kopma, sensörde arıza veya elektrik bağlantısı doğru olmadığında bu arıza durumu yaşanır. Bu durumda sorunun yerinde tespit edilmesi gerekeceğinden mutlaka uzman Vaillant kombi servis hizmeti almalısınız.

F10 Vaillant Kombi Arıza Kodu : Vaillant kombi F10 arızası Kalorifer gidiş suyu sensöründe kısa devre olduğunu bildirin hata kodu dur. Kalorifer gidiş suyu sensör kablolarında kısa devre meydana geldiğini veya sensörün arızalı olabileceğini belirten arıza durumudur. Bu sorunda tespit ve müdahale yerinde yapılmalıdır. Mutlaka Vaillant kombi servisi aramalısınız.

F11 Vaillant Kombi Arıza Kodu : Vaillant kombi F11 arızası Kalorifer dönüş suyu sensörün de kısa devre olduğunu belirten hata kodudur. Kalorifer dönüş suyu sensör kablolarında kısa devre olabileceğini, sensörün arızalı olabileceğini belirten Vaillant kombi hata arıza kodu. Bu durumda net tespit ve çözüm için Vaillant kombi servisi 444 5 201 Çağrı merkezini aramalısınız.

F13 Vaillant Kombi Arıza Kodu : Vaillant kombi F13 hata kodu Aqua-konfor fonksiyonu sensörü kısa devre belirtisidir. Bu arıza durumunda sensör arızalı olabilir, sensör kablosunda sorun olabilir, bağlantılarda problem olabilir veya elektronikte bağlantı sorunu olabilir. Net tespitin yapılması ve sorunun çözümlenmesi için 444 5 201 numaralı Vaillant kombi servisi iletişim numarası ile ulaşabilirsiniz.

F15 Vaillant Kombi Arıza Kodu : Vaillant kombi F15 arızası Dış atık gaz sensörü kısa devre hatası olduğunu belirtir. Vaillant kombi F15 arızası çözümü Atık gaz sensöründe sorun olabileceğini belirten arıza durumudur. Bağlantılarda kısa devre durumu söz konusu olabilir. Tespit ve çözüm için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

F16 Vaillant Kombi Arıza Kodu : Vaillant kombi F16 arızası İç atık gaz sensörü kısa devresi olduğunu gösteren hata kodu. F16 Vaillant kombi arızası çözümü Atık gaz sensöründe arıza, bağlantılarda kısa devre olabilir. Tespit ve müdahale için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

Vaillant Kombi F20 – F21-F22-F23-F24 Arıza Kodları : Vaillant kombi STB sorunu olduğunu belirtir.Atmotec model (bacalı kombilerde) aşırı ısınma sorunudur. Atmotec model kombilerde aşırı ısınmaya karşı limit termostat bulunmamaktadır. Bu cihazlarda iki adet sensör bulunur ve sensör sıcaklığı karşılaştırılır. Sensörler arası ısı farkı olduğunda ise aşırı ısınma sorunu meydana gelir.Tespit ve müdahale için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

Vaillant Kombi F22/F23/F24 Arıza Kodları : Vaillant kombi F22,F23,F24 Arıza kodları Kuru yanma sorunu olduğunu gösterir. Bu arızalar durumunda basınç düşük olabileceğinden önce basınç kontrol edilmelidir. Basınç 1 barın altında ise su dolumu yapılmalıdır.Tespit ve müdahale için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

F26 Vaillant Kombi Arıza Kodu : F26 Vaillant kombi arızası Gaz armatörü adım motoru elektrik akımı dengesiz olduğunu belirtir.Gaz valfi adım motorundaki elektrik akımının düzenli gelmediğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda gaz valfinde sorun olabilmektedir. Tespit ve müdahale için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

Vaillant Kombi F27 Arıza Kodu :  F27 Vaillant arızası Sahte alev algılanmasıdır. Gaz valfi kapalı olmasına karşın iyonizasyon alev algılama sinyali gönderdiği zaman bu sorun yaşanır. Bu durumda gaz ventilleri kaçırıyor olabilir, iyonizasyon elektrodunda veya elektronik kartta sorun olabilir. Net tespit ve çözüm için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

F28 Vaillant Kombi Arıza Kodu : Vaillant F28 Hatası Cihaz devreye giriyor alev oluşmadığını gösterir. F28 Vaillant arızası çözümü Öncelikle gaz girişlerini kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları kapalı ise açık konuma çevirmeniz gerekir. Gaz vanaları açık ise gaz devresinde sorun olabilir. Kombiyi resetlemelisiniz. Vaillant kombi nasıl resetlenir inceleyebilirsiniz. Resetleme sonrasında sorunda çözümlenme olmazsa eğer Vaillant Servisi’ni aramalısınız. Gaz armatöründe, elektronik kartta, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Tespit ve müdahale için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

Vaillant Kombi F29 Arıza Kodu :  F29 Vaillant kombi hatası cihazın çalışması esnasında alev sönmesi yaşanmasıdır. F29 Arızası Bir nevi iyonizasyon sorunu olarak da belirtebiliriz. Bu arıza durumunda alevin birden söndüğünü ve cihazın başarılı bir ateşleme yapamadığını belirtilmektedir. Net Tespit ve müdahale için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

F33 Vaillant Kombi Arıza Kodu : Vaillant kombi F33 hatası Eşanjör donma koruması aktif olduğunu gödterir. F33 Arızası çözümü Isı talebi oluştuğunda 30 dakika içinde prosestatın kontakları kapatmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda hava prosestatı swichinden sinyal alınamıyor olabilir, fan arızalı olabilir veya elektronik kartta sorun olabilir. Tespit ve müdahale için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

Vaillant Kombi F36 Arıza Kodu : F36 Vaillant kombi arızası  3 deneme sonrasında atık gaz çıkışı algılanmadığını belirtir. Yanma havasının yeterli olmadığını, baca çekişinin doğru olmadığını belirten arıza kodudur. Dolayısıyla Bu arıza durumunda cihaz kilitlenir ve çalışma yapmaz.  Tespit ve müdahale için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

F49 Vaillant Kombi Arıza Kodu : eBUS düşük gerilim olduğunu belirten Arıza Kodu. Vaillant kombi F49 hatası Bir nevi voltaj problemi olarak adlandırabileceğimiz arıza durumudur.

Vaillant Kombi F61 Arıza Kodu : F61 Vaillant kombi arızası Gaz armatörü ventillerinin kumandası arızalı olduğunu belirtir. Gaz armatörü kablo bağlantılarında kısa devre olduğunda, gaz armatörü arızalı olduğunda ya da bobinlerinde kısa devre durumu olduğunda, elektronik kart arızalı olduğunda bu sorun yaşanabilir. Tespit ve müdahale için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

F62 Vaillant Kombi Arıza Kodu : Vaillant Kombi F62 arızası Gaz armatörü ventillerinde kapatma gecikmesidir. F62 Arızası çözümü için Kombiye Reset atmayı deneyebilirsiniz. Vaillant kombi nasıl resetlenir inceleyebilirsiniz.Reset işleminden sonra düzelmesi çok düşük bir olasılıktır. Cihazın çalışmaması durumunda Gaz valfi yada Elektronik kart arızası olabilir. Tespit ve müdahale için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

Vaillant Kombi F63 Arıza Kodu : Vaillant kombi EEPROM (mikro işlemci) sorunu. F63 Hatası Elektronik kart arızası olarak adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Bu sorunda cihaz hiçbir konumda çalışma yapmaz. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

F64 Vaillant Kombi Arıza Kodu : Vaillant kombi F64 hata kodu Elektronik kart yada sensör arızası. F64 Arıza Kodu Gidiş veya dönüş sensörlerinde kısa devre olduğunda ya da elektronik kart arızalı olduğunda bu sorun yaşanır. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

Vaillant Kombi F65 Arıza Kodu : Elektronik sistemin ısısı çok yüksek olduğunu belirten Hata kodu. Elektronik sistemin dış etkilerden dolayı ısındığını ya da elektronik kartta arıza olabileceğini belirten arıza durumudur. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

F67 Vaillant Kombi Arıza Kodu : Vaillant F67 arızası İyonizasyon elektrodu besleme gerilimi sınırları dışında olduğunu belirtir. İyonizasyon elektrodunun besleme gerilimi sınırları dışında olduğunu yani 0 veya 5 V olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda elektronik kartta sorun olabilmektedir. Net tespit için İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

Vaillant Kombi F70 Arıza Kodu : Ekran ve elektronik kart için geçersiz cihaz tipi numarasıdır. Ekran ve elektronik kartın aynı anda değiştirildi ise cihaz tipi numarasının yanlış girildiğini belirtir. Bu iki parçanın konumlandırılması yanlış olabilir, bağlantılarında sorun olabilir. Net tespit için İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

F71 Vaillant Kombi Arıza Kodu : Vaillant kombi F71 arızası Gidiş sensörü sabit değer bildirmektedir.Bu durumda gidiş sensörünün arızalı olabileceğini anlayabiliriz. Parça müdahalesi için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

Vaillant Kombi F72 Arıza Kodu : Gidiş veya dönüş sensörü arızalı olduğunu belirten arızadır. F72 Vaillant kombi  Gidiş veya dönüş sensöründe sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda tolerans değerli çok yüksek olabilmektedir. Net tespit için İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

Vaillant Kombi F73 Arıza Kodu : Vaillant F73 Arızası Su basınç sensörü sinyalinde sorun (çok düşük). Su basınç sensörü bağlantısı kesilmiş ya da kısa devre durumu söz konusu olabilir. Basınç sensöründe arıza da olabilir. Net tespit için İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

F74 Vaillant Kombi Arıza Kodu : F74 Vaillant kombi hata kodu Su basınç sensörü sinyalinde sorun (çok yüksek) olduğunu belirtir. Su basınç sensörü bağlantısında kısa devre olduğunda veya basınç sensöründe arıza olduğunda bu sorun yaşanır. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

Vaillant Kombi F75 Arıza Kodu : 5 deneme sonrası pompa devrede ancak basınç farkı oluşmadığını belirtir. F75 Vaillant kombi hatası Kombi su basıncı düşük olabileceğinden basınç değerini kontrol etmeniz gerekir. Vaillant kombi su basıncı sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kombiyi resetlemeniz gerekir. Resetleme uygulamasını arıza devam ettiği sürece en fazla 3 kez yapmalısınız. Resetleme işleminden sonra da arıza düzelmiyorsa Vaillant Kombi Servisi çağırmalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

F77 Vaillant Kombi Arıza Kodu : Yoğuşma suyu pompası arızasıdır. F77 Vaillant Kombi hatası yoğuşma suyu pompasında sorun olabilir, kablo bağlantısında sorun olabilir, atık gaz klapesi geri bildirimi olmayabilir.

Vaillant Atmotec Kombi Resetleme

Vaillant AtmoTec Plus kombinin ön panelinde ikili olarak altlı üstlü 4 adet düğme yer almaktadır. Bunlar sırasıyla alev, i, + ve – işaretleridir. Resetleme işlemini tamamladığınızda Vaillant kombi kendiliğinden kapanıp açılacaktır.

Yukarıda belirtilen düğmelerden üzerinde alev işareti olan düğmeye basılı tutmanız halinde kapanıp açılma işlemi tamamlanınca resetleme bitmiş olacaktır. Sorununuz hala çözülmediyse 3 sefer daha resetleme deneyebilirsiniz hala sorun devam ediyorsa Vaillant servisi arayıp arıza kaydı oluşturmalısınız.

TurboTec Plus Vaillant Kombi Resetleme

Vaillant kombinin bu modelinde AtmoTec de olduğu gibi düğmeler yer almaktadır. Üzerinde x işareti olan alev simgeli tuşa 5 saniye kadar basılı tutmanız halinde cihaz kapanıp açılacaktır bu şekilde kombiye reset atmış olacaksınız. Bazı durumlarda kombiyi kapatıp belirtilen tuşa basılı tutarak kombiyi çalıştırabilirsiniz.

Bu yöntemleri 3 veya daha fazla denedikten sonra sorun hala çözülmedi ise profesyonel bir hizmet almak için Vaillant servisi aramalısınız.

Diğer model Vaillant kombi arıza kodları için Vaillant kombi arıza kodları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Comments ( 1 )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Yazılar

Call Now ButtonÇağrı Merkezi ARA