Vaillant kombi arıza kodları ve çözümleri kombinin modeline göre farklılık göstermektedir. Kombi arızaları bazen hata yada arıza

vaillant kombi arıza kodları nelerdir
Vaillant kombi arıza kodları nelerdir

kodu vererek olabilirken bazen de ışık uyarısı şeklindedir. Vaillant kombi servisi olarak kullanıcıları bilinçlendirmek adına Vaillant arıza kodları detaylarını belirtiyoruz.

Vaillant arıza kodu ile karşılaşmanız durumunda bazı hatalarda kullanıcılar müdahale edebilirken bazı durumlarda kesinlikle kendileri herhangi bir işlem yapmamalılar. Dolayısı ile  Vaillant kombi servisi ile iletişime geçmeliler.

Vaillant Kombi Arıza Kodları

Vaillant Kombi Arıza Kodu ile karşılaştığınızda yada arızalandığında ne yapılması gerekir?

Kombi Cihazları arızalandığı zaman kombi dijital ise arıza kodu gösterir Sistemde Yüklenmiş olan arıza kodları ile Arızanın neden kaynaklandığını tespitini yapmak mümkündür.

Vaillant Kombi arızanız için 444 5 201 Çağrı merkezimizden Vaillant Servis talebinde bulunabilirsiniz.

Vaillant Kombi arıza kodlarının bir kısmında cihaza reset atıldığında düzelebilir fakat çoğunlukla Vaillant kombi resetleme çözüm değildir. Vaillant kombi resetleme işlemi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz…

Kombi arıza oranlarını azaltmak ve önüne geçmek için her yıl düzenli olarak Kombi bakımı yapılması gerekmektedir. Kombi bakım ve petek temizliği faydaları için Vaillant kombi bakımı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz…

Sık Karşılaşılan Vaillant Kombi Arızaları Nelerdir?

Vaillant Kombi cihazlarının kullanım sırasında genellikle Yaşanan arızalar ve kullanıcılılarımızdan gelen Sorular ve Sorunlar Aşağıda Belirtilmiştir.
Vaillant kombi Ateşleme Yapmıyor?
Vaillant Kombi Sıcak su Gelmiyor ?
Vaillant Kombi Petekler ısınmıyor?

Vaillant Kombi sıcak su geliyor ve petekleri ısıtmıyor ise Nedeni kombiden kaynaklı olabileceği gibi Tesisat dan kaynaklı olabilir tesisat yada petek filitresi tıkalı olabilir Temizlik işlemi yapıldıktan sonra hala sorun devam ediyor ise Kombiden kaynaklı olarak ana kart yada üç yollu vananın kontrol edilmesin gerekmektedir 444 5 201 Çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Vaillant Kombi Yaz Konumunda Petekler ısınıyor?
vaillant kombi su akıtıyor.
vaillant Kombi Sesli çalışıyor.
Vaillant Kombi sesli çalışıyor ise Silikasyon pompası Üç yollu vana Baca fanı kaynaklı olabilir kombide bu sorunun yaşanmaması için Kombi yıllık bakımını ihmal etmemek gerekmektedir. Vaillant kombi bakımı için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Vaillant Kombi çalışmıyor.
Vaillant Kombi patlamalı Şekilde yanıyor.
Vaillant Kombi Ateşleme Geç yapması patlamalı yanmasına neden olabilir? Kombinin gazı geç algıladığından kaynaklanabilir. Kombide bu tür arızaların yaşanmaması için kombinin yıllık bakımını ihmal edilmemeli ve gaz ayarı ve çakmak ayarına bakılması kontrol edilmesi gerekmektedir.
Kombide patlamayı yanma sorunu ile karşılaşıldığında kullanıcıların müdahale de bulunmayıp Vaillant kombi servisi 444 5 201 destek almalıdır.

Modellere Göre Vaillant Kombi Arıza – Hata Kodları Nelerdir?

Vaillant Atmotec-Turbotec Kombi Arıza Kodları Nelerdir?

Vaillant Atmotec Turbotec Kombi Arıza Kodları Nelerdir
Vaillant Atmotec Turbotec Kombi Arıza Kodları Nelerdir

F0/F71 Vaillant Kombi Arıza Kodu :  Atmotec kombinin kaloriferlere yolladığı suyu ölçme görevinde olan sensörün de Arıza olduğunu belirten Vaillant F0-F71 Hata Kodlarıdır. Bu durumda sensörde sorun var, bağlantılarında problem var yada kablosu kopuk durumda diyebiliriz. Lütfen Vaillant Kombi Servisi ile 444 5 201 Çağrı merkezimizden İrtibata Geçiniz.

F1 Vaillant Kombi Arıza Kodu : Atmotec Vaillant kombinin kalorifer tesisatına giden dönüş suyunu ölçme görevinde olan sensöründe sorun olabilir, bağlantılarında hata yada kablosunda problem olduğunu belirten Vaillant kombi Arıza Kodu. Vaillant Kombi Servisi ile 444 5 201 Çağrı merkezimizden İrtibata Geçiniz.

F5 Vaillant Kombi Arıza Kodu : F5 Vaillant kombi arızası Dış atık gaz sensörü bağlantısı kopuk olduğu arızasını belirtmektedir. Atık gaz sensör bağlantısında kopma olduğunda veya elektrik bağlantısı doğru olmadığında bu sorun yaşanabilir. Atık gaz sensörü arızalı da olabileceğinden arıza tespit ve çözüm için Vaillant kombi Servisi’ni aramalısınız.

F6 Vaillant Kombi Arıza Kodu :  F6 Vaillant kombi arızası İç atık gaz sensörü bağlantısı kopuk olduğunu belirten arıza dır. Atık gaz sensörü bağlantısında kopma, sensörde arıza veya elektrik bağlantısı doğru olmadığında bu arıza durumu yaşanır. Bu durumda sorunun yerinde tespit edilmesi gerekeceğinden mutlaka uzman Vaillant kombi servis hizmeti almalısınız.

F10 Vaillant Kombi Arıza Kodu : Vaillant kombi F10 arızası Kalorifer gidiş suyu sensöründe kısa devre olduğunu bildirin hata kodu dur. Kalorifer gidiş suyu sensör kablolarında kısa devre meydana geldiğini veya sensörün arızalı olabileceğini belirten arıza durumudur. Bu sorunda tespit ve müdahale yerinde yapılmalıdır. Mutlaka Vaillant kombi servisi aramalısınız.

F11 Vaillant Kombi Arıza Kodu : Vaillant kombi F11 arızası Kalorifer dönüş suyu sensörün de kısa devre olduğunu belirten hata kodudur. Kalorifer dönüş suyu sensör kablolarında kısa devre olabileceğini, sensörün arızalı olabileceğini belirten Vaillant kombi hata arıza kodu. Bu durumda net tespit ve çözüm için Vaillant kombi servisi 444 5 201 Çağrı merkezini aramalısınız.

F13 Vaillant Kombi Arıza Kodu : Vaillant kombi F13 hata kodu Aqua-konfor fonksiyonu sensörü kısa devre belirtisidir. Bu arıza durumunda sensör arızalı olabilir, sensör kablosunda sorun olabilir, bağlantılarda problem olabilir veya elektronikte bağlantı sorunu olabilir. Net tespitin yapılması ve sorunun çözümlenmesi için 444 5 201 numaralı Vaillant kombi servisi iletişim numarası ile ulaşabilirsiniz.

F15 Vaillant Kombi Arıza Kodu : Vaillant kombi F15 arızası Dış atık gaz sensörü kısa devre hatası olduğunu belirtir. Vaillant kombi F15 arızası çözümü Atık gaz sensöründe sorun olabileceğini belirten arıza durumudur. Bağlantılarda kısa devre durumu söz konusu olabilir. Tespit ve çözüm için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

F16 Vaillant Kombi Arıza Kodu : Vaillant kombi F16 arızası İç atık gaz sensörü kısa devresi olduğunu gösteren hata kodu. F16 Vaillant kombi arızası çözümü Atık gaz sensöründe arıza, bağlantılarda kısa devre olabilir. Tespit ve müdahale için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

Vaillant Kombi F20 – F21-F22-F23-F24 Arıza Kodları : Vaillant kombi STB sorunu olduğunu belirtir.Atmotec model (bacalı kombilerde) aşırı ısınma sorunudur. Atmotec model kombilerde aşırı ısınmaya karşı limit termostat bulunmamaktadır. Bu cihazlarda iki adet sensör bulunur ve sensör sıcaklığı karşılaştırılır. Sensörler arası ısı farkı olduğunda ise aşırı ısınma sorunu meydana gelir.Tespit ve müdahale için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

Vaillant Kombi F22/F23/F24 Arıza Kodları : Vaillant kombi F22,F23,F24 Arıza kodları Kuru yanma sorunu olduğunu gösterir. Bu arızalar durumunda basınç düşük olabileceğinden önce basınç kontrol edilmelidir. Basınç 1 barın altında ise su dolumu yapılmalıdır.Tespit ve müdahale için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

F26 Vaillant Kombi Arıza Kodu : F26 Vaillant kombi arızası Gaz armatörü adım motoru elektrik akımı dengesiz olduğunu belirtir.Gaz valfi adım motorundaki elektrik akımının düzenli gelmediğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda gaz valfinde sorun olabilmektedir. Tespit ve müdahale için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

Vaillant Kombi F27 Arıza Kodu :  F27 Vaillant arızası Sahte alev algılanmasıdır. Gaz valfi kapalı olmasına karşın iyonizasyon alev algılama sinyali gönderdiği zaman bu sorun yaşanır. Bu durumda gaz ventilleri kaçırıyor olabilir, iyonizasyon elektrodunda veya elektronik kartta sorun olabilir. Net tespit ve çözüm için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

F28 Vaillant Kombi Arıza Kodu : Vaillant F28 Hatası Cihaz devreye giriyor alev oluşmadığını gösterir. F28 Vaillant arızası çözümü Öncelikle gaz girişlerini kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları kapalı ise açık konuma çevirmeniz gerekir. Gaz vanaları açık ise gaz devresinde sorun olabilir. Kombiyi resetlemelisiniz. Vaillant kombi nasıl resetlenir inceleyebilirsiniz. Resetleme sonrasında sorunda çözümlenme olmazsa eğer Vaillant Servisi’ni aramalısınız. Gaz armatöründe, elektronik kartta, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Tespit ve müdahale için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

Vaillant Kombi F29 Arıza Kodu :  F29 Vaillant kombi hatası cihazın çalışması esnasında alev sönmesi yaşanmasıdır. F29 Arızası Bir nevi iyonizasyon sorunu olarak da belirtebiliriz. Bu arıza durumunda alevin birden söndüğünü ve cihazın başarılı bir ateşleme yapamadığını belirtilmektedir. Net Tespit ve müdahale için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

F33 Vaillant Kombi Arıza Kodu : Vaillant kombi F33 hatası Eşanjör donma koruması aktif olduğunu gödterir. F33 Arızası çözümü Isı talebi oluştuğunda 30 dakika içinde prosestatın kontakları kapatmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda hava prosestatı swichinden sinyal alınamıyor olabilir, fan arızalı olabilir veya elektronik kartta sorun olabilir. Tespit ve müdahale için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

Vaillant Kombi F36 Arıza Kodu : F36 Vaillant kombi arızası  3 deneme sonrasında atık gaz çıkışı algılanmadığını belirtir. Yanma havasının yeterli olmadığını, baca çekişinin doğru olmadığını belirten arıza kodudur. Dolayısıyla Bu arıza durumunda cihaz kilitlenir ve çalışma yapmaz.  Tespit ve müdahale için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

EcoTec Vaillant Kombi Arıza -Hata Kodları ve Çözümleri Nelerdir?

EcoTec Vaillant Kombi Arıza -Hata Kodları

Vaillant ECOTEC Kombi F00 Arıza Kodu:  F00 Vaillant kombi arızası Gidiş suyu sıcaklık sensör arızası olduğunu belirtir. ECOTEC F00 arıza kodu belirdiği zaman, kombiden giden suyunun sıcaklığını ölçen sensörde bir sorun olduğu anlaşılır. Bu durumda sensörün kendisi arızalı olacağı gibi bağlantılarında kopma, temassızlık yada kısa devre olabilir. Tespit ve müdahale için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

F01 ECOTEC Vaillant Kombi  Arıza Kodu:  F01 Vaillant kombi arızası Dönüş suyu sıcaklık sensör arızası olduğunu belirtir. F01 Vaillant kombi arıza kodu çıktığı zaman, kombiden dönüş suyunun sıcaklığını ölçen sensörde bir sorun olduğu anlaşılır. Bu durumda sensörün kendisi arızalı olacağı gibi bağlantılarında kopma, temassızlık yada kısa devre olabilir. Tespit ve müdahale için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

Vaillant ECOTEC Kombi F10 Arıza Kodu:  F10 Vaillant kombi arızası Gidiş suyu sıcaklık sensör kısa devre arızası olduğunu belirtir. Vaillant Kombi F10 arıza kodu belirdiği zaman, kombinin giden suyunun sıcaklığını ölçen sensör bağlantılarında arıza vardır . Dolayısıyla Kullanıcı tarafından müdahelede bulunulacak bir arıza değildir. Tespit ve müdahale için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

F11 ECOTEC Vaillant Kombi  Arıza Kodu:  F11 Vaillant kombi arızası dönüş suyu sıcaklık sensör kısa devre arızası olduğunu belirtir. Vaillant Kombi F11 arıza kodu belirdiği zaman, kombinin dönüş suyunun sıcaklığını ölçen sensör bağlantılarında arıza vardır . Dolayısıyla Kullanıcı tarafından müdahelede bulunulacak bir arıza değildir. Tespit ve müdahale için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

Vaillant F20 ECOTEC Kombi  Arıza Kodu:  F20 Vaillant kombi arızası emniyet kapanması, limit termostat arızası olduğunu belirtir. Vaillant F20 arızası olduğu zaman, kombi gidiş yada dönüş suyu ntc’sinde temassızlık olduğunu belirtir. Dolayısıyla cihaz içindeki su en yüksek sıcaklık değerine ulaşmış ve kombi bloke olmuştur. Bu durumda kullanıcı olarak yapacağınız işlem sıcaklığı düşürmektir. Kombi altında bulunan vanaları açtıktan sonra kombiye Reset atarak bir süre bekleyin. Eğer arıza düzelmezse Tespit ve müdahale için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.

EcoVIT Vaillant Kombi Arıza -Hata Kodları ve Çözümleri Nelerdir?

Vaillant F00 Arıza Kodu : Kombinizin Tesisata Gönderdiği Suyun Ölçülmesinde Kullanılan Sensörün Hasarlı Olduğunu Belirten F00 arıza kodu. Değişimi Gerekir. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.
Ecovit F10 Vaillant Kombi Arıza Kodu : Vailllant kombinin peteklere yolladığı suyu ölçen bir Sensör mevcuttur. Dolayısıyla ekranda Vaillant Kombi F10 Arızası çıkar ise Sensörün arızalı olduğunu belirtir. Tespit ve müdahale için Vaillant servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.
Vaillant F13 Ecovit Arıza Kodu :  F13 Vaillant kombi arızası Boyler sensörünün kablo demetinin bağlantılarının koptuğunu, kısa devre yaptığını veya sensör de arıza meydana geldiğini gösteren arıza kodudur. Net Tespit ve müdahale için Vaillant kombi servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.
Ecovit Vaillant Kombi F20 Arıza Kodu : F20 Hatası atık gaz ısısının maksimum düzeyde olduğunu belirten arıza kodudur. Dönüş veya Gidiş sensöründe, ateşleme soketinde yada ateşleme kablosun da sorun olabilir. Net Tespit ve müdahale için Vaillant kombi servisi aramalısınız.
Vaillant Kombi F27 Arıza Kodu : F27 Arızası Gaz valfi kapalı fakat iyonlar alev algıladığını belirten hata kodu. Sahte alev olarak da adlandırabileceğimiz bu arıza durumunda gaz valfinin kapalı olmasına karşın iyonizasyon elektrodunun iyon algıladığını belirtir. İyonizasyon elektrodunda arıza olabilir veya gaz ventilleri kaçırıyor olabilir. Elektronik kartta da sorun olabilir. Net Tespit ve müdahale için Vaillant kombi servisi aramalısınız. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.
 Ecovit Vaillant Kombi F28 Arıza Kodu : Vaillant F28 Arıza Kodu Cihaz devreye girdiğinde alev oluşmadığını bildirir. Bu arıza durumunda kazan ateşleme yapmaya çalışıyor fakat alev almadığı için görevini yerine getiremiyor. Vaillant kombi servisi tarafından destek alınmalıdır.İ stanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.
Vaillant Kombi F29 Arıza Kodu : Cihaz ateşleme yapıp devreye girdikten sonra alev kesildiğini gösteren F29 Hata Kodu. Alevin kesildiğini ve bu sebeple cihazın başarılı ateşleme yapamadığını belirten arıza kodudur. Vaillant kombi servisi tarafından destek alınmalıdır.İ stanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.
Ecovit Vaillant Kombi F32 Arıza Kodu : Fan motoru arızası olduğunu belirten arıza kodu. Bu arıza durumunda Vaillant kombi devre dışı kalır ve çalışmaz. Vaillant kombi servisi tarafından destek alınmalıdır. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.
Vaillant Kombi F37 Arıza Kodu Nedir : Fan motorunun devir sayısında sapma mevcut olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda fan motorunda sorun olabilir. Vaillant ecoVİT model kazanlarda devirli fan bulunur. Fan devri düşerse eğer bu arıza durumu yaşanabilir. Sorun fan ile alakalı olabilir. İstanbul geneli Vaillant kombi servis kaydı için 444 5 201 Çağrı merkezimiz 7/24 hizmet vermektedir.
Vaillant Kombi F42/F43 Arıza Kodları : Kablo demetinde kopukluk veya kısa devre olduğunu belirten Vaillant kombi arıza kodları dır.  Bu arıza kodlarında net tespit için arızanın yerinde görülmesi gerekmektedir. Tespit ve müdahale için mutlaka Vaillant servisi aramalısınız.
Ecovit Vaillant Kombi F60/F63/F64/F65/F67 Arıza Kodları :  Muhtemel elektronik kart sorunu olduğunu belirten Vaillant kombi arıza kodlarıdır. Vaillant ecoVİT kazanların ekranında beliren bu arıza kodlarında muhtemel sorun elektronik kart ile alakalıdır. Karta müdahale edilmesi açısından uzman yardımı almalısınız.
 

Vaillant EloBLOCK Kombi Arıza -Hata Kodları ve Çözümleri Nelerdir?

VCK Vaillant Kombi Arıza -Hata Kodları ve Çözümleri Nelerdir?

Vaillant Vuw Plus Kombi Arıza -Hata Kodları ve Çözümleri Nelerdir?

Vuw Pro Vaillant Kombi Arıza -Hata Kodları ve Çözümleri Nelerdir?

 
Call Now ButtonÇağrı Merkezi ARA