Bazı durumlarda Vaillant kombi reset işlemi gerekebilir, reset atma işlemi ile kombide meydana gelen bazı problemleri ortadan kaldırabilirsiniz. Vaillant kombi reset atma sırasında dikkat etmeniz gereken husus Vaillant kombiye 3 reset atma işlemi sonrasında kombide herhangi bir düzelme olmuyor ise kombiye daha fazla müdahale etmemenizdir. Bu durumda Vaillant kombi servis hizmeti almalısınız.

Eğer Vaillant kombiye sürekli reset atıp belirli bir süre çalışmaya devam ediyor ve tekrar reset istiyorsa bu durumda da servis hizmeti almalısınız.

Vaillant kombi servisi taleplerinizde 444 5 201 Çağrı Merkezimize ulaşarak Profesyonel Vaillant kombi servis talebinde bulunabilirsiniz…

Eğer vaillant kombi arıza kodları ile karşılaşıyorsanız Vaillant kombi arıza kodları sayfamızdan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Vaillant Kombi Modellerine Göre Reset İşlemleri

Vaillant kombi kullanıcılarına daha iyi hizmet ve konfor için modellere göre nasıl resetleme yapılması gerektiğini aşağıda açıklamıştır.

Lütfen aşağıdan kullandığınız Vaillant kombi modelini seçiniz!

 

Vaillant Vck Kombi Resetleme

Vaillanttın bu kombisinde özellikle reset için ayrılmış bir düğme bulunmamaktadır.  Vaillant Vck modelinde resetleme işlemi, cihazın açma kapatma düğmesinin yanında, üzerinde alev simgesi bulunan kısıma düğmeyi getirdiğiniz zaman reset işlemi için kullanabilirsiniz.

Vaillant kombi resetleme sonrası arızası düzelmedi ise Vaillant kombi servisini aramalısınız.

 

 

Vaillant AtmoTec Plus Kombi Resetleme

Vaillant AtmoTec Plus model kombinin ön panelinde ikili olarak altlı üstlü 4 adet düğme yer almaktadır. Bunlar sırasıyla alev, i, + ve – işaretleridir. Resetleme işlemini tamamladığınızda Vaillant kombi kendiliğinden kapanıp açılacaktır.

Yukarıda belirtilen düğmelerden üzerinde alev işareti olan düğmeye basılı tutmanız halinde kapanıp açılma işlemi tamamlanınca resetleme bitmiş olacaktır. Sorununuz hala çözülmediyse 3 sefer daha resetleme deneyebilirsiniz hala sorun devam ediyorsa Vaillant servisi arayıp arıza kaydı oluşturmalısınız.

 

 

Vaillant TurboTec Plus Kombi Resetleme

Vaillant kombinin bu modelinde AtmoTec de olduğu gibi düğmeler yer almaktadır. Üzerinde x işareti olan alev simgeli tuşa 5 saniye kadar basılı tutmanız halinde cihaz kapanıp açılacaktır bu şekilde kombiye reset atmış olacaksınız. Bazı durumlarda kombiyi kapatıp belirtilen tuşa basılı tutarak kombiyi çalıştırabilirsiniz.

Bu yöntemleri 3 veya daha fazla denedikten sonra sorun hala çözülmedi ise profesyonel bir hizmet almak için Vaillant servisi aramalısınız.

Blog

Comments ( 2 )

  • Merhaba, yaklaşık 5 Yıldır Vaillant kombi kullanıyoruz ilk kez arıza ile karşılaştık F28 arızası vermekte kombiye reset attık düzelmedi İstanbul Avrupa yakası için servis talep ediyorum

  • Vaillant kombi servis talep ediyorum İstanbul Sarıyer için kombimize reset attık ama düzelmedi hata kodu alıyoruz çalışmıyor acil lütfen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonÇağrı Merkezi ARA